ELTE TÓK HÖK » 2019-06-05

Daily Archives: 2019-06-05

FELHÍVÁS A 2019/2020. TANÉVI NEMZETI FELSŐOKTATÁSI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZATÁRA

Egyéb

A kiemelkedő tanulmányi eredményű, szakmai téren kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatók részére az oktatásért felelős miniszter a 2019/2020. tanévre nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományoz.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj adományozására vonatkozó szabályokat a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény, valamint a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló módosított 51/2007. (III. 26.) Korm. rendelet tartalmazza.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj egy teljes tanévre, azaz 10 hónapra szól a kiemelkedő tanulmányi eredményű, tudományos diákköri munkában, illetve szakmai téren kimagasló munkát végző hallgatók részére, a hallgatók tevékenységének pénzbeli elismeréseként, elért eredményük fenntartásának támogatása céljából.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázhatnak az intézmény azon államilag támogatott (állami ösztöndíjas, részösztöndíjas), illetve költségtérítéses (önköltséges) teljes idejű (nappali) alapképzésben, mesterképzésben, illetve osztatlan képzésben részt vevő hallgatói, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditet megszereztek.

A 2019/2020. tanévre elnyert nemzeti felsőoktatási ösztöndíj csak a 2019/2020. tanévben folyósítható a teljes idejű képzésben részt vevő hallgatók részére, amennyiben a hallgató hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, és hallgatói jogviszonyát nem szünetelteti. Az alapképzésben tanulmányaikat befejező és a mesterképzésre felvételiző hallgatók számára lehetőség van a pályázat leadására.

A PÁLYÁZAT LEADÁSÁNAK HATÁRIDEJE: 2019. JÚLIUS 5. (PÉNTEK) 12:00

A pályázatot az TÓK Tanulmányi Hivatalban, a 134. irodában adhatják le félfogadási időben. Vizsgaidőszakban szűkített nyitvatartási időben: hétfőn 9.00-12.00 és szerdán 13.00-15.00. A pályázat leadási határidejére tekintettel a TÓK Tanulmányi Hivatal 2019. július 5-én (pénteken) 9.00-12.00 között is biztosít lehetőséget a pályázatok leadására.

A benyújtási határidő jogvesztő hatályú.

Kizárólag a tanulmányi eredmény alapján nem ítélhető oda az ösztöndíj, ezen kívül egyéb eredmény felmutatása is szükséges hozzá.

A leadási határidőn túli (2019. július 5-e utáni) vizsgaidőszaki teljesítések vagy határidőn túl beírt érdemjegyek nem kerülnek beleszámításra a 2018/2019. tavaszi félévi tanulmányi eredményekbe a nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázatokkal összefüggésben.

Az eredmény kiértesítése után 15 napig észrevételezési, hiánypótlási és jogorvoslati lehetőség van biztosítva.

A pályázás menetének részletes leírása és a pályázati űrlap letölthető innen: