TDK= Tudományos Diákköri Konferencia
A TDK szó jelentése sokak számára nem ismert, viszont a mozaikszó a Tudományos Diákköri Konferenciát rejti magában. A konferencia keretén belül a hallgatók tudományos kutatási munkát végezhetnek, amit először a saját felsőoktatási intézményükben értékelnek. Akik itt sikereket érnek el, a kari bajnokság után tovább jutnak az OTDK-ra (Országos Tudományos Diákköri Tanács). A TDK évente egyszer kerül megrendezésre a karunkon, minden ősszel – általában november környékén – míg az OTDK kétévente.
A pályázók számára fontos információ hogy érdemes mindenféleképpen olyan témát választani, ami igazán érdekelhet, amiben el tud mélyedni és új kutatásokat, méréseket tud készíteni. A megvalósítás lehetőségei mind a saját ötleteire vannak bízva. Legtöbben a szakdolgozatuk témáját választják TDK-ra is, de ez természetesen nem kötelező. A téma szakmai támogatójának célszerű az adott szakterületen jól ismerő tanárt választani. Az utolsó nagy állomása a TDK-nak a novemberben megrendezésre kerülő konferencia, ahol a munkákat szóban kell prezentálni, előadni a kutatásod eredményeit.
Fontos tudni, hogy a TDK-nak nincs semmilyen előfelvétele, 1 évben akár több dolgozatot is beadhatsz a konferenciára és természetesen évről-évre van lehetőséged részt venni a TDK-n.
TDK előnyei:
- Ha azonos a szakdolgozatod témája a TDK-s témáddal, akkor jelentős részét tovább gondolhatod
- A TDK-n való részvételt beleírhatod az önéletrajzodba
- Az első 3 helyezett pénzjutalomban is részesül a dicsőség mellett
- Növelheted a szakmai önbizalmadat
A TDK követelményeiről és az aktualitásokról ITT tájékozódhatsz.
0 hozzászólás